защищенный носитель

Що таке захищений носій інформації? Навіщо використовувати захищені носії інформації

Документообіг з паперового виду все частіше став переходити в електронний. Контракти та угоди підписуються по всьому світу в два кліка мишкою. Для цього підписантам сторін договору необхідний кваліфікований електронний підпис (КЕП). Зберігати КЕП необхідно на спеціальному пристрої, про який ми і поговоримо далі.

Що таке захищений носій інформації?

Згідно Закону України “Про електронні довірчі послуги”, захищений носій інформації це – “апаратно-програмний або апаратний пристрій , який реалізуєь криптографічні алгоритми генерації пар ключів та/або створення кваліфікованого електронного підпису чи печатки, та/або перевірки кваліфікованого електронного підпису чи печатки, та зберігання особистого ключа кваліфікованого електронного підпису чи печатки, який відповідає вимогам цього Закону”.

Інакше кажучи, Захищений носій інформації (ЗНІи) – це пристрій, основне завдання якого забезпечити безпечне зберігання інформації на ньому. В основному такі носії використовуються для зберігання електронного цифрового підпису. Сучасна назва електронного цифрового підпису – кваліфікований електронний підпис (КЕП). Всі, хто коли-небудь стикався з отриманням і використанням КЕП знають, що повинно бути забезпечено надійне зберігання КЕП. З цим завданням відмінно справляється саме захищені носії інформації.

Який вигляд має пристрій
Захищений носій інформації, або ще його називають «токен» – USB-пристрій, зовні нагадує флешку. Наша Компанія виробляє захищений носій інформації AvestKey. Токен AvestKey випускається нами вже більше 10-ти років, відповідає всім вимогам українського законодавства і відмінно справляється з покладеним на нього завданням захистити Вашого електронно-цифрового підпису (КЕП) від крадіжки або підробки.

Хто використовує наші захищені носії? Ви можете подивитися в розділі Клієнти на нашому сайті.

У чому плюси використання захищеного носія AvestKey:

  • Ключ КЕП неможливо вкрасти або скопіювати з носія AvestKey. Навіть якщо флешку вкрадуть і спробують відкрити дані на іншому комп’ютері.
  • Існують програми, які можуть перехоплювати КЕП в той момент, коли відбувається її використання для підписання контрактів, подачі звітності до податкової, чи іншої документації. Якщо ви зберігаєте ключ на носії, такого не станеться, кваліфікований електронний підпис надійно захищен.
  • Сторонні програми і віруси не зможуть пошкодити КЕП.
  • Якщо носій буде вкрадений, ніхто не зможе підібрати до нього пароль. Є лише кілька спроб, після чого він заблокується, або власник зможе самостійно заблокувати сертифікат.

Власники КЕП в більшості випадків можуть зберігати свій кваліфікований підпис на своєму комп’ютері з використанням звичайного паролюя. Але є категорії користувачів, які зобов’язані мати захищений носій. З 2017 року до таких категорій належать:

  • Нотаріуси та державні реєстратори;
  • Представники органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств.

Всі вони зобов’язані з отриманням КЕП купувати захищений носій інформації, щоб уникнути її втрати.


Але незалежно від форми власності підприємства і сфери діяльності, якщо ви дбаєте про збереження ваших даних, використовуйте захищені носії. Особливо, якщо ви відноситесь до представників великого корпоративного бізнесу або працюєте в банку. Таким чином, ви завжди можете бути впевнені, що доступ до Вашого КЕП є тільки у Вас.

З 2021 року всі юридичні компанії, ФОПи, фізичні особи, у яких є електронний підпис, повинні будуть використовувати кваліфікований підпис тільки на захищених носіях. З 2021 року державна податкова служба не прийматиме податкову звітність, яка буде підписана КЕПом не на захищеному носії.

Особливості використання захищеного носія інформації.

  • Щоб використовувати КЕП для підписів онлайн-документації, на ваш комп’ютер необхідно обов’язково встановити драйвер;
  • На одному носії зберігається тільки однин кваліфікований електронний підпис;
  • Не можна зробити резервну копію ключа на випадок втрати носія.

Використовуйте захищені носії інформації, щоб убезпечити себе і свої дані від сторонніх. Обирайте захищений носій інформації AvestKey, а ми забезпечимо Вам якісний сервіс, технічну підтримку, і гарантію на AvestKey – 3 роки.

Схожі записи